Sunnuntai huipentuu Suomi-Ruotsi -otteluun – Katso olympialaisten aikataulut

Huomenna yöllä kaksi suomalaista metsästää mitaleja, kun Joona Kangas ja Samu Torsti yrittävät lisätä Suomen mitalisaldoa. Aamulla nähdään suomalaisväriä hiihdossa ja iltapäivällä Tero Seppälä kilpailee ampumahiihdossa, Elina Ruisku pikaluistelussa, sekä Leijonat hakevat Ruotsilta päänahkaa miesten jääkiekossa.

Pyeongchang 2018 | Sunnuntai huipentuu Suomi-Ruotsi -otteluun - Katso olympialaisten aikataulut - Huomenna yöllä kaksi suomalaista metsästää mitaleja, kun Joona Kangas ja Samu Torsti yrittävät lisätä Suomen mitalisaldoa. Aamulla nähdään suomalaisväriä hiihdossa ja iltapäivällä Tero Seppälä kilpailee ampumahiihdossa, Elina Ruisku pikaluistelussa, sekä Leijonat hakevat Ruotsilta päänahkaa miesten jääkiekossa.

Sunnuntain aikataulut (Boldatuissa kilpailee suomalaisia)

02.05 Curling: M, 7. kierros
03.00 Freestyle: M, slopestyle-karsinta
03.15 Alppihiihto: M, suurpujottelu, 1. kierros
05.10 Jääkiekko: M, Saksa – Norja
05.10 Jääkiekko: N, sijat 5-8
06.15 Freestyle: M, slopestyle-finaali
06.45 Alppihiihto: M, suurpujottelu, 2. kierros
07.05 Curling: N, 7. kierros
08.15 Hiihto: M, viesti, 4×10 km
09.40 Jääkiekko: M, Tshekki – Sveitsi
09.40 Jääkiekko: N, sijat 5-8
13.00 Freestyle: M, hypyt, finaali
13.05 Curling: M, 8. kierros
13.05 Rattikelkkailu: M, parikilpailu
13.15 Ampumahiihto: M, yhteislähtö
13.56 Pikaluistelu: N, 500 m
14.10 Jääkiekko: M, Ruotsi – Suomi
14.10 Jääkiekko: M, Kanada – E-Korea

Tuoreimmat

162 ottelua NHL:ssä pelannut Joe Morrow siirtyy Porin Ässiin

Ässät on tehnyt loppukauden mittaisen sopimuksen puolustaja Joe Morrow’n kanssa. 28-vuotias kanadalaispuolustaja on pelannut urallaan 162 NHL-ottelua, 174 AHL-ottelua ja 22 KHL-ottelua.

Veikkausliigan pelaajasiirrot kaudella 2020-2021

Katso päivittyvästä artikkelista kaikki Veikkausliigan pelaajasiirrot kaudella 2020-2021.

Red Bull Läpimurto: Jakso 15 – Wisehockeyn älykiekkotilastot

Mitä älykiekkotilastoja Liiga-pelaajat seuraavat itse? ed Bull Läpimurto -dokumenttisarjan kolmannen kauden 15. jaksossa tutustutaan Wisehockeyn älykiekkotilastoihin.

Video: FC Barcelonan tiki-taka jalkapallo oli parhaimmillaan taidetta

FC Barcelona oli usean vuoden ajan maailman paras joukkue. Barcan pelaamista oli yksinkertaisesti maagista katsella, kun Lionel Messi, Andres Iniesta, Sergio Busquets, Cesc Fabregas ja keskikentän moottorina operoinut Xavi pitivät vastustajia pilkkanaan.

Lue myös nämä

JÄTÄ VASTAUS

Kirjoita kommenttisi!
Kirjoita nimesi tähän

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.