Sunnuntai huipentuu Suomi-Ruotsi -otteluun – Katso olympialaisten aikataulut

Huomenna yöllä kaksi suomalaista metsästää mitaleja, kun Joona Kangas ja Samu Torsti yrittävät lisätä Suomen mitalisaldoa. Aamulla nähdään suomalaisväriä hiihdossa ja iltapäivällä Tero Seppälä kilpailee ampumahiihdossa, Elina Ruisku pikaluistelussa, sekä Leijonat hakevat Ruotsilta päänahkaa miesten jääkiekossa.

Pyeongchang 2018 | Sunnuntai huipentuu Suomi-Ruotsi -otteluun - Katso olympialaisten aikataulut - Huomenna yöllä kaksi suomalaista metsästää mitaleja, kun Joona Kangas ja Samu Torsti yrittävät lisätä Suomen mitalisaldoa. Aamulla nähdään suomalaisväriä hiihdossa ja iltapäivällä Tero Seppälä kilpailee ampumahiihdossa, Elina Ruisku pikaluistelussa, sekä Leijonat hakevat Ruotsilta päänahkaa miesten jääkiekossa.

Sunnuntain aikataulut (Boldatuissa kilpailee suomalaisia)

02.05 Curling: M, 7. kierros
03.00 Freestyle: M, slopestyle-karsinta
03.15 Alppihiihto: M, suurpujottelu, 1. kierros
05.10 Jääkiekko: M, Saksa – Norja
05.10 Jääkiekko: N, sijat 5-8
06.15 Freestyle: M, slopestyle-finaali
06.45 Alppihiihto: M, suurpujottelu, 2. kierros
07.05 Curling: N, 7. kierros
08.15 Hiihto: M, viesti, 4×10 km
09.40 Jääkiekko: M, Tshekki – Sveitsi
09.40 Jääkiekko: N, sijat 5-8
13.00 Freestyle: M, hypyt, finaali
13.05 Curling: M, 8. kierros
13.05 Rattikelkkailu: M, parikilpailu
13.15 Ampumahiihto: M, yhteislähtö
13.56 Pikaluistelu: N, 500 m
14.10 Jääkiekko: M, Ruotsi – Suomi
14.10 Jääkiekko: M, Kanada – E-Korea

Tuoreimmat

Lue myös nämä

JÄTÄ VASTAUS

Kirjoita kommenttisi!
Kirjoita nimesi tähän

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.