Kokkolan Pallo-Veikot tiedottaa tehneensä sopimuksen laitapuolustaja Jarkko Hurmeen kanssa.
33-vuotias Hurme pelasi neljä edellistä kautta SJK:ssa. Viime kaudella hän pelasi loukkaantumisten takia SJK:ssa vain viisi liigaottelua.
Uransa aikana Suomen kenttien lisäksi myös Norjassa ja Italiassa pelannut Hurme on pukenut 12 kertaa A-maajoukkueen paidan päälleen. Hän on pelannut Veikkausliigassa yhteensä 197 ottelua.
KPV kasaa ensi kaudeksi kovaa joukkuetta Ykköseen. Kokkolaan on siirtynyt talven aikana mm. Tommi Saarinen, Aleksi Pahkasalo, Aleksi Tarvonen, Elias Ahde, Samu Laitinen ja Akseli Ollila. Viime kauden luottopelaajista joukkueessa jatkavat mm. Juri Kinnunen sekä Sebastian Mannström.
SOPIMUSUUTISIA!! 🚨⚽️
Jarkko Hurme ja KPV ovat solmineet sopimuksen! Asiasta uutisoidaan lisää myöhemmin tänään. pic.twitter.com/0CzVjOUh6l
— Kokkolan Pallo-Veikot (@kpvedustus) December 21, 2019